وبلاگ / جزئیات

طعم‌یادها

| قهوه | مدیر سیستم


مبانی قهوه: طعم‌یادها چه هستند و از کجا آمده‌اند؟

ممکن است شما هم با طعم‌ها و مزه‌های یاد شده بر روی بسته‌بندی‌های قهوه مواجه شده باشید و برایتان سوال پیش آمده باشد که این طعم‌ها از کجا آمده‌اند؟

گاهی اوقات با دیدن عباراتی مانند "میوه‌ای"، "شکلات‌شیری"، "کارامل" یا "فندق" بر روی پاکت‌های قهوه ممکن است این تصور به وجود آید که به دانه‌های قهوه اسانس یا طعمی اضافه شده است. ما قرار است در این مطلب در مورد این که طعم‌ یادها چه هستند و از کجا می‌آیند صحبت کنیم.

آیا قهوه‌های ما طعم‌دار شده‌اند؟

جواب این سوال خیر است! ما هیچوقت قهوه‌ها را طعم‌دار نکرده و نخواهیم کرد. این طعم‌ها خصوصیات طبیعی و ذاتی منحصر به فرد هر قهوه می‌باشند.

پس این طعم‌ها از کجا آمده‌اند؟

عوامل متفاوتی باعث ایجاد طعم‌های مختلف در قهوه می‌شوند مانند این که قهوه درکجا و در چه زمانی رشد کرده است، چگونه فرآوری شده است، چگونه برشته شده است، ازچه زیرگونه‌ای است و حتی قهوه چگونه دم‌آوری شده است.

قهوه‌ی آرابیکای رست شده یکی از پیچیده‌ترین نوشیدنی‌های موجود از لحاظ شیمیایی است و شامل هزاران ترکیب شیمیایی منحصر به فرد است که منجر به طعم‌های متفاوتی می‌شوند. پس زمانی که ما طعم‌ یادی مانند "توت‌فرنگی" در قهوه داریم، ما در حال نوشیدن همان ترکیبات شیمیایی موجود در میوه‌ی توت‌فرنگی هستیم.

 

چگونه طعم‌ یادهایی که روی بسته‌ها نوشته می‌شوند شناسایی می‌شوند؟

بعضی مواقع طعم قهوه‌ها بسیار واضح و مشخص هستند اما گاهی اوقات ممکن است این طعم‌ها نامحسوس باشند. در برشته‌کاری‌های قهوه افرادی متخصص، با آگاهی به علم طعم شناسی روزانه صدها قهوه را آزمایش می‌کنند و با مزه کردن قهوه‌ها در کنار هم و با استفاده از ابزار "چرخ طعمی" یا flavor wheel که عکس آن را در بالا مشاهده می‌کنید طعم‌ها را تشخیص می‌دهند. هرچند که این پروسه می‌تواند گاها بسیار زمان‌بر بشود تا بتوانند طعم‌های دقیقی را تشخیص دهند.

برای این که خودتان طعم‌ها را راحت‌تر تشخیص دهید این تمرین را انجام دهید:

دو قهوه‌ی مشابه به هم دم کنید و هر دو قهوه را در کنار هم به نوبت مزه کنید. ممکن است متوجه این شوید که یکی "میوه‌ای‌تر" یا "آجیلی‌تر" از دیگری است. این جا زمانی است که می‌توانید از ابزار چرخ طعمی کمک بگیرید و ازداخل چرخ و با دسته‌بندی‌های اصلی شروع کرده و جلو بروید تا طعم‌های دقیق‌تری رابیابید.

مانند اکثر مسائل این کار هم تمرین زیادی نیاز دارد. اگر این موضوع برایتان جذاب است و مایل به یافتن طعم‌های دقیقی در فنجان قهوه‌ی جادویی‌تان هستید، می‌توانید در هنگام میل کردن قهوه‌تان در پشت بار کافه‌ی ما از باریستاهای ما راهنمایی بگیرید.

 

کرج جهانشهر، خیابان هلال احمر

DARCHIN 2021 | DESIGNED BY AZHMAN

عضویت خبر نامه
لوگو دارچین,darchin logo خانه اخبار و رویدادها منو گالری داستان دارچین همکاری با ما ارتباط با ما قوانین انتقادات و پیشنهادات وبلاگ سوالات متداول کـــرج | جهانـشهــر

NotificationImgage

دوست داری از خرین خبر ها و تخفیف ها تو دارچین با خبر بشی؟