وبلاگ / جزئیات

قهوه

| قهوه | آرش گودرزی

آشنایی با انواع قهوه

    توصیفات کلی میوه قهوه را میتوان از آن‌جایی جایی شروع کرد که قهوه مانند تمام میوه‌های دیگر، محل ذخیره‌ موادِ مغذی و تولید شده‌ی گیاه است. میوه‌ی قهوه بر اساس زیرگونه خود اسم متفاوتی ‌می‌گیرد و ویژگی‌های متفاوتی نیز دارد، در ادامه به بررسی چند زیرگونه مهم و اساسی دانه‌ی قهوه می‌پردازیم.

    آرابیکا(Arabica) و رُبوستا(Robusta) دو زیر گونه‌ی معروف از این گیاه هستند، که درواقع بخش بزرگی از اقتصاد این میوه‌ی جادویی را تشکیل می‌دهند، آرابیکا هفتاد درصد بازار و رُبوستا بیست و پنج درصد این صنعت را به خود اختصاص می‌دهند، زیرگونه‌های دیگری نیز وجود دارند برای مثال لیبِریکا میزان دیگری نیز از این حجم بازار را به خود اختصاص داده اما چیزی بیشتر از پنج درصد نیست و باقی زیرگونه‌ها سهم بسیار کمی در بازار دارند.

اما تفاوت این دانه‌ها در چیست؟

عطر قهوه

    اگر خریدار دانه‌ی قهوه بوده‌اید و حالا می‌خواهید تفاوت آنها را بدانید شاید پیش آمده باشد که موقع خرید قهوه، دانه‌ی قهوه‌ی خود را بو کنید، این کار برای تشخیص زیرگونه قهوه(آرابیکا و رُبوستا) کار ممکنی است، اما توسط خریدار روزمره قهوه کار سختی‌ست ولی ما شما را راهنمایی می‌کنیم.

    دانه‌های آرابیکا دانه‌هایی با عطر بیشتر از دانه های ربوستا و با بوی گل و میوه هستند.

    اما دانه‌های ربوستا دانه‌هایی با عطر کمتر قهوه به نسبت آرابیکا و با بوی زمینی و خاکی هستند.

    این قصه‌ای است که دانه‌های قهوه از بویشان برای ما تعریف می‌کنند اما برای فهمیدن آن باید زمان زیادی را برای آن‌ها صرف کرد تا تبدیل به یک حرفه‌ای شد.

کافئین

    این موضوع مشخص است درباره‌ی دانه‌های قهوه که زیرگونه ربوستا به میزان زیادی کافئین بیشتری از زیرگونه آربیکا دارد، اما همیشه چالش بزرگی برای انتخاب این‌ها وجود دارد، تجربه به ما نشان داده؛ طرفداران سنتی قهوه و افراد مسن‌تر "عموماً" علاقه‌مند به طعم تلخی قهوه هستند که میزانی از آن به دلیل کافئین زیاد دانه روبوستاست اما علاقه‌مندان مدرن تنها طعم تلخ و میزان بالای کافئین را نمی‌خواهند. طعم، بوی میوه و میزان بیشتر ترشی درقهوه‌ی آربیکا، این قهوه را به نوشیدنی جذاب این افراد تبدیل کرده. مدرنیته یا سنت، درحال حاضر اینجا مسئله این است.

قیمت

    قهوه آرابیکا براساس شرایط کشت سخت‌تر، محصول‌دهی کمتر و آفات زیاد نسبت به قهوه‌ی ربوستا گران‌تر است، اما این دلیل لازم برای تشخیص قهوه‌ی آرابیکا و یا با کیفیت نیست، زیرا قهوه مانند هر اقتصاد دیگری مجموعه‌ی بزرگی مارکتینگ، برندینگ و غیره در پشت آن نهفته است که می‌تواند قهوه‌ی بی‌کیفیتی را بسیار گران کند، مانند قهوه "kopi luwak" که از مدفوع گربه جدا می‌شود و گران است اما قهوه مرغوبی نیست.

در آخر تصمیم گیری برای قهوه‌ی مرغوب

    در اینجا می‌توان گفت قهوه‌ی آرابیکا را از قهوه‌ی ربوستا می‌شود از طریق ظاهر، بو، خواستگاه و غیره تشخیص داد اما برای بیان کیفیت قابل استناد نیست، و تمام جادوی قهوه پس از دم‌آوری و از طریق ویژگی‌های طعمی مشخص می‌شود. در آخر، دانه‌های آرابیکا رازآلودگی طعمی و عطری خاص خود را دارند و اگر شما از دسته‌ی طرفداران سنتی قهوه هستید، پیشنهاد می‌کنیم از این قهوه‌ی جادویی و دوست داشتنی لذت ببرید و به آن اجازه دهید با شما راز طعمی و عطری خود را بازگو کند.

 

کرج جهانشهر، خیابان هلال احمر

DARCHIN 2021 | DESIGNED BY AZHMAN

عضویت خبر نامه
لوگو دارچین,darchin logo خانه اخبار و رویدادها منو گالری داستان دارچین همکاری با ما ارتباط با ما قوانین انتقادات و پیشنهادات وبلاگ سوالات متداول کـــرج | جهانـشهــر

NotificationImgage

دوست داری از خرین خبر ها و تخفیف ها تو دارچین با خبر بشی؟