وبلاگ / جزئیات

فیلترکافی

| قهوه | آرش گودرزی

    صحبت که از درست کردن قهوه در خانه می‌شود سه قهوه ساز برای ما بیشتر آشناست، قهوه‌جوشِ تُرک، موکاپات و قهوه‌ساز فیلتری اتوماتیک. در این مطلب کوتاه می‌خواهیم کمی بیشتر از دستگاه فیلترکافی بدانیم.

 همراه ما باشید.

    دستگاه فیلتری اتوماتیک

    نوشیدنی‌هایی که دستگاه فیلتری می‌سازد غلظت ترک و موکاپات را ندارد، اما راحتی استفاده از آن باعث شده به یکی از محبوب‌ترین قهوه‌سازهایِ خانگی تبدیل شود.

    مکانیزم دستگاه

    این دستگاه فیلتری تنوع زیادی در بازار دارد، اما مکانیزم پیچیده‌ای ندارد. آب در دستگاه ریخته شده و به جوش می‌آید، آب جوش آمده به صورت قطره‌ای روی فیلترکاغذی که قهوه آسیاب شده در آن قرارداده شده، ریخته می‌شود، پس از عصاره گیری در کتریِ زیر فیلتر جمع می‌شود.

    چرا دستگاه را اتوماتیک می‌نامند؟

   دم‌آوری قهوه به صورت دستی توسط کتری صورت می‌گیرد، اما در دستگاه فیلتری، جوش آوردن، ریختن آب جوش و دم آوری توسط خودِ دستگاه انجام می‌شود.

    در کافه دارچین فیلترکافی چگونه دم می‌شود؟

    در ایران اغلب این قهوه را به نام قهوه فرانسه می‌شناسند، اما دقیق‌تر می‌توانیم آن را فیلترکافی یا قهوه دمی بنامیم. فیلترکافی در دارچین درزمان‌های مشخص دم می‌شود، به این منظور که همیشه قهوه تازه دم فیلترکافی حاضر باشد.

    برای منزل چه قهوه‌سازی مناسب‌تر است؟

    تنوع در دستگاه فیلترکافی بسیار است، بعضی مدل‌ها با قیمت بالاتر به منظور استفاده صنعتی در کافه‌ها و مکان‌های عمومی هستند که درخانه کاربرد چندانی ندارند، مدل‌های خانگی نیز ساختار مشخص و ساده‌ای دارند، تفاوت قیمت در آن‌ها بیشتر به دلیل محبوبیت برند یا طراحی ظاهری آن‌هاست.


کرج جهانشهر، خیابان هلال احمر

DARCHIN 2021 | DESIGNED BY AZHMAN

عضویت خبر نامه
لوگو دارچین,darchin logo خانه اخبار و رویدادها منو گالری داستان دارچین همکاری با ما ارتباط با ما قوانین انتقادات و پیشنهادات وبلاگ سوالات متداول کـــرج | جهانـشهــر

NotificationImgage

دوست داری از خرین خبر ها و تخفیف ها تو دارچین با خبر بشی؟